Bruxismus – skřípání zubů

Skřípání zubů

Dobrý den,

v noci prý hodně skříptu zuby, přes den si i všimnu, že zuby zatínám. Je možné, že se mi kvůli tomu, když chytím zub, nepatrně pohybuje vzadu nahoře stolička 7? Mám i všechny 8, nikdy jsem si toho nevšimla, nevím, jak dlouho to mám, až najednou jsem náhodně uchopila za zub a začla jím vyklat. Jiné zuby se nehýbou, jen tento a to nepatrně, ale v rukou to lehce cítím. Vrátí se to opět do normálu? Co proti tomu můžu udělat?

Děkuji moc za radu

V
Veronika ‒ 03. 12. 2018
Bruxismus – skřípání zubů
Sdílet na

Hezký den,

děkujeme za Váš dotaz.

Zuby nejsou přirozeně pevně spojeny s kostí, ale mezi kořenem zubu a stěnou zubního lůžka je velmi úzká štěrbina vyplněna velkým množstvím pružných vazivových vláken, díky nimž může zub v lůžku velmi nepatrně pružit. Každopádně by případnou zvýšenou viklavost měl vyšetřit zubní lékař. Může jít o více faktorů, které by k obtížím mohly vést.

Nadměrné skřípání a zatínání zubů je však i tak provázáno množstvím negativních dopadů na chrup a jeho okolí. Jde často o velmi komplexní problém, který byste také měla s lékařem konzultovat. Stomatolog zhodností stav a možné příčiny a dle nich nastaví případnou léčbu. Často se využívá ochraných nákusných dlah, které buď zhotoví zubní lékař v individuálně v ordinaci a nebo existují univerzální konfekční dlahy, které lze pořídit a které se dají díky termoplastickému materiálu vytvarovat podle tvaru vašeho chrupu.

S pozdravem

Tým PROFIMED

Tým Profimed

Doporučené produkty

Potřebujete poradit?

Napište našim odborníkům
MUDr. Alena Krugová
odborná konzultace dentální péče
Lucie Vokůrková
odborná konzultace dentální péče
Valentyna Nikolenko
odborná konzultace doplňků stravy
Dostupnost na prodejnách
Kliknutím na prodejnu zjistíte adresu a otevírací dobu
Adresa
Telefon
Email
Google Maps Detail prodejny